Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-PÁ 15:30 - 18:30
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Doba použitelnosti přileb
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Kontaktní informace

09.02.2021

Doba použitelnosti přileb

Pravděpodobně víte, že pokud je vaše přilba mechanicky poškozená (trhlina, pokřivení, naprasknutí atd...), je to důvod k její okamžité výměně. Víte ale, že i přilba která vypadá na první pohled v pořádku, není opotřebená a nějaký ten rok leží v poličce, už nemusí splňovat bezpečnostní normy?

přilbY

Podle normy ČSN EN 397+A1 která se zabývá životností průmyslových ochranných přileb, musí být ke každé přilbě přiloženy udaje a pokyny k užívání, vč. povolené doby užívání.  Po uplynutí této lhůty již není možné přilbu považovat za bezpečnou i v případě, že by nebyla nikdy použita. Standardní doba užívání se pohybuje v rozmezí 3-5 let, není však daná zákonem - přesnou dobu určuje vždy výrobce. 

Tip: Pokud nechcete přilbu nedopatřením poškodit, nelepte na ni žádné samolepky, ani ji nepopisujte fixy - pokud k tomuto účelu nejsou přímo určeny, v opačném případě může dojít k poškození materiálu přilby a snížení ochrany. 

 

Jak teda zjistit dobu použitelnosti?

V přiloženém návodu pro danou přilbu se dozvíte dobu použitelnosti bezpečného užívání. Přesné datum výroby pak naleznete vyražené uvnitř každé přilby (rok a měsíc). 

Příklad: Na přilbě kterou jste si zakoupili v lednu 2021 je rok výroby 03/20 a v návodu se dočtete že bezpečná doba použitelnosti je 4 roky. Maximální bezpečná doba užívání přilby je tedy do března 2024 a to i v případě že ji použijete třeba jen jednou. Pokud se přilba během této doby mechanicky poškodí, musíte ji samozřejmě hned vyměnit.

 

V Nostra Safety se snažíme, aby naši zákazníci mohli po zakoupení využít co nejdelší dobu použitelnosti, proto průběžně naskladňujeme aktuální produkci přileb od výrobce.

Autor: Michal Kolíbal (Nostra Safety s.r.o.)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Jednou za čas Vám pošleme email s tím nejdůležitějším, co se u nás děje. Pokud nechcete propásnout akční zboží, nebo novinky, zadejte Vaši emailovou adresu. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit.

 

Nostra Safety s.r.o. 2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz